Oznaczenia
Symbol
38813
Logistyka
Jednostka podstawowa
szt.
Waga
2 kg
Pole tekst 5
38813
Opis

Koc gaśniczy o wymiarze 120x180 cm + Instrukcja obsługi koca gaśniczego na płycie PCV w rozmiarze: 15cm x 25 cm
Opakowanie: pokrowiec
Opis z instrukcją użytkowania.
świadectwo Dopuszczenia CNBOP.

Zobacz "Poradnik Koc gaśniczy"

Zalecane akcesoria:
- szafka na koc gaśniczy

Podręczny pomocniczy sprzęt gaśniczy

- wykonany z tkaniny trudnopalnej i trudno zapalnej ( tkanina szklana ECST200/1-142
- odporna na 450°C, splot 2/2 Z)
- wymiary 1,2x1,8m
- wykonanie wg normy PN-EN 1869/1999


Koc gaśniczy przeznaczony do tłumienia ognia w zarodku. Gaszenie ognia polega na odcięciu dopływu powietrza do palącego się przedmiotu (materiału). Właściwości izolacyjne koca chronią osobę gasząca przed wysoka temperaturą. Podczas gaszenia koc należy uchwycić zgodnie z instrukcją zasłaniając dłonie i całe ciało przed wysoką temperaturą ognia. Dawniej koce gaśnicze wykonywane były z włókien konopi w splocie z włóknami azbestu. Obecnie norma PN-EN 1869/1999 zabrania stosowania azbestu do budowy koca .

Koc gaśniczy jest dodatkowym środkiem zabezpieczenia przeciwpożarowego. W przypadku zwiększonego ryzyka np. na stacji paliw koc gaśniczy jest obowiązkowym wyposażeniem Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przemysłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie ( Dz.U. nr 243, poz. 2063), dodatkowo powinny być jeszcze stosowane koce gaśnicze na stacjach benzynowych służąc do ewakuacji lub osłony przed bezpośrednim działaniem płomieni.

Koce gaśnicze służą do gaszenia ognia powierzchniowego w tym również do gaszenia człowieka. Powierzchnia palącego się materiału nie może być większa niż rozmiar koca. Najlepiej jeśli jest to przestrzeń płaska. Koce gaśnicze tak jak w przypadku innego podręcznego sprzętu gaśniczego muszą być poddawane przeglądom technicznym min. co 12 mc.

Wynika to z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) w § 3 ust. 2 i 3 zawiera zapis, iż: „§ 3 ust. 2 Urządzenia przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne i przewoźne, zwane dalej „gaśnicami", powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach „Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku „ Lista urządzeń przeciwpożarowych na której wymieniony jest koc gaśniczy stanowi załącznik do tego rozporządzenia.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
© SolEx B2B